!-- Facebook Pixel Code -->

Biz Kimiz ?

[vc_row][vc_column][vc_single_image image=”2753″ img_size=”350×326″ alignment=”center”][vc_column_text]Üsküdar ilçesinin Barbaros mahallesinde Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı olarak 2018 yılında faaliyete başlayan Özel Bilge Montessori Anaokulu, 350 metrekare kapalı 200 metrekare açık alana sahiptir. Uzman eğitmen kadrosu, tam donanımlı sınıfları ve nitelikli eğitim programları ile montessori felsefesine uygun eğitim vermeyi amaçlar. Üsküdar Bilge Montessori Anaokulu aynı zamanda eklektik yaklaşımı ve çoklu zekâ modelini de benimseyerek öğrencilerine çok yönlü bir bakış açısıyla yaklaşır. Zira hiçbir kuramın tek başına yeterli olmayacağını bilir.

Maria Montessori felsefesinin ana fikri olan “Kendi kendime yapabilmem için bana yardım et.” sözünün temel motto hâline getirildiği Üsküdar Bilge Montessori Anaokulu’ndaki çocuklar, öz bakım becerilerinden günlük yaşam becerilerine kadar her şeyi kendileri yapar. Öğretmenler ise yalnızca rehber konumundadır. Ayrıca okul öncesinde yalnızca eğitimci bakış açısına değil, çocukların gelişimlerini takip eden ve bu süreçte ruh sağlığı bakımından destek veren tam zamanlı bir psikolog görev yapar.

Öğrencilerine çözüm odaklı bir dille yaklaşan Üsküdar Bilge Montessori Anaokulu, çocukların 20 aydan itibaren sorumluluk almayı, paylaşmayı, öğretmenleri ve arkadaşlarıyla iletişime geçerek isteklerini dile getirmeyi ve sorunlarını konuşarak çözmeyi öğretmeyi hedefler. Oyuna dayalı bir bakışla; kaba motor becerileri, ince motor becerileri, el-göz koordinasyonu, muhakeme becerisi, iletişim becerisi, zekâ gelişimi, duygu gelişimi, dil/konuşma gelişimi, benlik gelişimi ve bağımsızlık gibi becerilerin kazandırılması amaçlanır.

Sabah okula gelen çocuklar görsel sanatlar, origami, drama, tiyatro, İngilizce, dans, el sanatları ve orff etkinlikleri ile güne başlar. Okul içerisinde bulunan Satranç, Müzik Kulübü, Gezi Kulübü, Ekoloji, Seramik Kulübü, Gök Bilimi Kulübü ile eğlenerek öğrenmeye devam ederler. Branş dersler ise alanında uzman kişiler tarafından verilir. Yabancı dil eğitimi olarak İngilizce tercih edilir.

Sabah, öğlen, ikindi kahvaltıları özenle seçilen gıdalardan oluşmaktadır. Yiyeceklerin organik olmasına dikkat edilir. Sebze ve meyveler mevsiminde tüketilir. Çocuklara hazır meyve suları yerine mevsim meyvelerinden üretilen komposto ve hoşaflar servis edilir. Paketli ürünler kabul edilmez.

Okulda çocukların ihtiyaçlarını sağlamak adına bir uyku odası, yemekhane, bahçe, sanat atölyesi, oyun alanı ve mutfak atölyesi mevcuttur. 7/24 kamera sistemi ile izlenen Özel Bilge Montessori Anaokulu, Koşuyolu ve Acıbadem’e iki dakika mesafede olup, Altunizade polis lojmanlarının girişindedir.

Yaz döneminde faaliyetine devam eden Bilge Montessori Anaokulu eğitim sisteminde tam gün, yarım gün, oyun grubu, anneli oyun grubu ve hafta sonu atölyeleri mevcuttur. Her yaş grubu, Montessori eğitim sistemi ile ayrı kategorilere göre eğitilmektedir. Teknolojik imkânları kullanarak okul ve aile arasında ki bağı en üst düzeye çıkaran Bilge Montessori Anaokulu, çocukların gelişimini daha yakından takip etme fırsatı sunar.

Üsküdar Özel Bilge Montessori Anaokulu; toprağı ve tabiatı tanıyan, seven, koruyan; çevresine duyarlı ve saygılı, paylaşmayı bilen, kendine yeten; düşüncesini ifade edebilen, özgüveni yüksek, öğrenme alışkanlığı kazanmış; düzenli yaşama uyum sağlayabilen, konsantrasyon becerisi sahip; Atatürk ilkeleri ışığında yurdunu seven, milli değerleri savunan; çağdaş, yaratıcı, merhametli, adil ve onurlu bireyler yetiştirmek amacıyla kurulmuştur.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]